خانه / امهات المؤمنین / شیرین ترین قصه عشق تاریخ

شیرین ترین قصه عشق تاریخ

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/rasoln/domains/rasol.net/public_html/wp-content/plugins/share4bucks/index.php on line 75 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/rasoln/domains/rasol.net/public_html/wp-content/plugins/share4bucks/index.php on line 75

شیرین ترین قصه عشق تاریخ

استاد عمرو خالد/مترجم :آمینه دریانورد

دوست دارم با شیرین ترین قصه عشق در تاریخ، بحثم را خاتمه دهم، نه ثقصه لیلی و مجنون و نه رومئو و جولیت؛ چرا که این قصه ها با ازدواج ختم نشدند. ازدواج ازمایشی واقعی است و عشق واقعی عشقی است که تا بعد از ازدواج نیز ادامه یابد حتی اگر یکی از آن ها از دنیا برود. شیرین ترین قصه عشق سید نا محمد (ص)و سیدتنا خدیجه (رض) می باشد:

عشقی شگفت انگیز تا زمانی که خدیجه (رض) از دنیا می رود یک سال پس از مرگ خدیجه زنی از اصحاب نزد پیامبر (ص) بود می آید و به او می گوید ای رسول خدا (ص) چرا ازدواج نمی کنی؟ تو هفت بچه داری و دعوتی بزرگ که باید آن را انجام دهی باید ازدواج کنی. و ازدواج مسئله مهم برای یک فرد است. پس پیامبر (ص) گریه می کند و می گوید آیا پس از خدیجه کسی هست؟

اگر خداوند به پیامبر (ص) دستور به ازدواج نمی داد  هیچ گاه ازدواج نمی کردند، محمد به عنوان یک مرد فقط با خدیجه ازدواج کرد و پس از آن دیگر ازدواج ها به خاطر نیازهای رسالت او بود. او حتی پس از ۱۴ سال همسرش را فراموش نکرد…!

در روز فتح مکه آن هنگام که قریش گرد او بودند تا طلب بخشایش و عفو کنند، در آن هنگام پیرزنی را می بیند که می آید همه را رها می کند و جلوی او می ایستد و با او سخن می گوید سپس عبایش را از تن در می آورد و روی زمین پهن می کند و کنار پیرزن می نشیند عایشه (رض) می پرسد این کیست که پیامبر این قدر وقت و توجه به اونشان می دهد. پیامبر(ص) می گوید این دوست خدیجه (رض) بود، عایشه (رض) از او می پرسد در مورد چه سخن می گفتند ای رسول خدا (ص)، پیامبر (ص) فرمودند:

از روزگار خدیجه (رض) سخن می گفتیم. عایشه (رض) هم حسادت می کند و می گوید : هم چنان آن پیرزن را به خاطر داری در حالی که قبر او را در برگرفته و خداوند چیز بهتری به تو داده است؟

پیامبر (ص) فرمودند: به خدا قسم خداوند بهتر از آن را به من نداد؛ چرا که زمانی که همه مرا طرد کردند او مرا پشتیبانی کرد و آن هنگام که مرا تکذیب کردند او مرا تصدیق کرد.

عایشه (رض) احساس کرد که پیامبر (ص) خشمگین شده است پس گفت : برایم طلب آمرزش کن ای رسول خدا(ص) (ص) : پس رسول خدا (ص) فرمودند : برای خدیجه (رض) طلب آمرزش کن تا برای تو طلب آمرزش کنم.[۱]

آیا عشق تا ۱۴ سال پس از وفات می تواند ادامه یابد؟ بله؛ زیرا که این عشق قبل از روابط حرام نبوده …؛ چون اطاعت از خدا در این خانه اصل بوده، خانه ای که نام خدا  در آن یاد می شود نه شیطان.

جوانان نظرتان چیست؟ اگر خانه هامان را این چنین کنیم، مرد و زن با هم قران بخوانند…! زیباتر این که بچه ها هم همراهشان شوند، یا این که زن و شوهرش را برای نماز صبح بیدار کند یا مرد همراه همسرش دو رکعت نماز قیام بخوانند.

این خانه چگونه خواهد بود؟ زیبایی اش. شیرینی اش و عشق در ان!

امتحان کنید، می بینید که مسایل تغییر می کنند و عشق زیاد می شود و خداوند برکت می بخشد.

نام کتاب: سخنی از دل/مولف: عمروخالد/مترجم: امینه دریانورد

[۱] بخاری معنی را از عایشه (رض) روایت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی: لطفا جواب معادله را بنویسید *